* Pole obowiązkowe

Menu small menu Sklep online

FAQ

Poniżej znajdą Państwo listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Czy produkty marki DENTAID zawierają parabeny ?

Wszystkie płyny do płukania jamy ustnej i pasty do zębów produkowane przez DENTAID spełniają aktualne przepisy i zawierają mniej niż dopuszczalny limit parabenów. Obecne przepisy Europejskie (rozporządzenie 1223/2009) określają, które parabeny są dopuszczone i w jakich stężeniach mogą one być stosowane.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32009R1223&rid=1

Czy DENTAID przeprowadza testy na zwierzętach ?

DENTAID nie przeprowadza testów na zwierzętach w celu opracowania i produkcji swoich wyrobów. Żaden z produktów DENTAID nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32006H0406&rid=1

Jestem w ciąży. Czy mogę używać produkty DENTAID?

Wszystkie produkty marki DENTAID mogą być stosowane przez kobiety w ciąży. Zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem w celu określenia które produkty najlepiej odpowiadają naszym potrzebom.

Jestem osobą z nietolerancją laktozy. Czy mogę używać dowolnego płynu do płukania jamy ustnej lub pasty do zębów marki DENTAID?

Wszystkie płyny do płukania jamy ustnej i pasty do zębów marki DENTAID nie zawierają laktozy. Jednakże niektóre produkty zawierają pochodne kwasu mlekowego. Należy skonsultować się z lekarzem , aby potwierdzić czy nie istnieje ryzyko alergii na któryś ze składników.

Jestem osobą, która nie toleruje glutenu. Czy mogę użyć dowolnego z płynów do płukania ust lub pasty do zębów marki DENTAID?

Wszystkie płyny do płukania ust oraz pasty do zębów, marki DENTAID są całkowicie bezglutenowe i przeznaczone są dla osób nietolerujących glutenu.

Czy fluor jest rekomendowany w pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej?

Ze względu na swój mechanizm działania fluor jest bardzo skutecznym składnikiem zapobiegającym próchnicy oraz remineralizuje szkliwo zębów. Wszystkie produkty DENTAID mają odpowiednią ilość fluoru, zgodnie z zaleceniem towarzystw naukowych.

Czy moje dziecko może używać pasty do zębów i płyny do płukania jamy ustnej DENTAID zawierające fluor?

DENTAID oferuje szeroki wybór past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej, których zawartość fluorku jest dostosowana do potrzeb człowieka. Zgodnie z zaleceniami Europejskiej Akademii Pediatrii zostały określone wartości fluorku do wieku dzieci:

  • Od 6 miesiąca do 2 lat, należy szczotkować zęby dwa razy dziennie pastą do zębów zawierającą 500 ppm fluorku (wielkość podobna do ziarnka ryżu)
  • W okresie od 2 do 6 lat, należy szczotkować zęby dwa razy dziennie pastą do zębów zawierającą od 1000 do 1450 ppm fluorku (wielość podobna do ziarna groszku)
  • Dzieci powyżej 6 lat, należy szczotkować zęby dwa razy dziennie pastą do zębów zawierającą 1450 ppm (wielkość od 1-2 cm). W wieku powyżej 6 roku życia można zacząć stosować płyny do płukania jamy ustnej.

Jestem uczulony na lateks. Czy mogę używać szczoteczek do zębów marki DENTAID?

Wszystkie szczoteczki marki DENTAID są bez lateksu, dlatego nadają się dla osób uczulonych na lateks.

Kiedy należy zmienić szczoteczkę do zębów?

Szczoteczka do zębów powinna być zastąpiona nową, co 3 miesiące, lub wcześniej, jeżeli włókna stają się wystrzępione od używania. Jeśli szczoteczka został przetarta lub ma spłaszczone włókna, nie będzie w stanie utrzymać prawidłowej higieny jamy ustnej oraz dziąseł, może nawet dojść do ich uszkodzenia.

Co jaki czas powinnam/powinienem odwiedzać swojego dentystę?

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym są ważne, ponieważ w ten sposób dbamy o zdrowie zębów i dziąseł. W gabinecie dentystycznym powinniśmy zatem pojawiać się przynajmniej co 6 miesięcy. Jeżeli natomiast wystąpi jakiś problem należy niezwłocznie udać się do stomatologa.