I Pomorska Konferencja Dla Higienistek i Asystentek Stomatologicznych “Periodontologia i Ortodoncja”


I Pomorska Konferencja Dla Higienistek i Asystentek Stomatologicznych "Periodontologia i Ortodoncja"

Data
16/11/2019

Czas
08:30 - 16:00

Lokalizacja
Gdańsk
Kapliczna 30
Hotel Mercure Gdańsk Posejdon


Agenda Konferencji

 

08.30-09.00 – Przywitanie i rejestracja Gości. Otwarcie konferencji.

09.00-10.00 – „Interdyscyplinarne podejście do pacjenta we współpracy periodontologa i higienistki jako jego prawej ręki.”
Wykładowcy lek. dent. specjalista periodontolog Olga Iluk , dypl. hig. stom Dominika Jordan

10.00-11.00 – „Asystowanie w leczeniu niechirurgicznym i chirurgii periodontologicznej nie musi być wyzwaniem.”
Wykładowca lek. dent. specjalista periodontolog Olga Iluk

11.00-11.15 – Przerwa kawowa

11.15-12.15 – „Zabieg periodontologiczno – chirurgiczny i co dalej ? Czyli opieka pozabiegowa nad pacjentem.”
Wykładowca : lic. hig. stom. Jolanta Bartoszuk

12.15-13.15 – „Nowoczesne metody profilaktyki u pacjentów w wysokim ryzyku próchnicy- czyli ważny aspekt zapobiegania.”
Wykładowca dypl. hig. stom Dominika Jordan

13.15- 13.45 – Przerwa kawowa

13.45-14.45 – „Ortodoncja w ujęciu praktycznym i klinicznym – trudności i wyzwania.”
Wykładowca dr n. med. Maria Orzelska-Blomberg

14.45-15.45 – „Pacjent ortodontyczny w gabinecie higieny prowadzenie – od A do Z.”
Wykładowca lic. hig. stom. Karolina Kopciewicz-Kozicka

15.45- 16.00 – zakończenie konferencji, rozstrzygnięcie loterii, rozdanie certyfikatów

 

Prelegenci

Olga Iluk
lek. dent.

Lekarz dentysta, specjalista periodontolog z ponad dziesięcioletnim stażem w zawodzie. Arkana periodontologii zgłębiała podczas rezydentury w Poradni Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także podczas licznych kursów specjalistycznych. W codziennej pracy w swoim gabinecie oraz podczas współpracy z innymi placówkami zajmuje się diagnostyką i leczeniem niechirurgicznym chorób przyzębia, w czym znaczącą rolę odgrywają obecne w zespołach higienistki stomatologiczne. Ponadto przeprowadza zabiegi chirurgii periodontologicznej oraz śluzówkowo-dziąsłowej, ściśle współpracując z innymi specjalistami jak ortodonci i protetycy.

Maria Orzelska-Blomberg
dr n. med.

Lekarz- dentysta, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2010-2014 związana była z Zakładem Anatomii Klinicznej Katedry Anatomii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2014 roku jako asystent pracuje w Zakładzie Ortodoncji GUMed oraz Poradni Ortodoncji U.C.S. GUMed, gdzie odbywa staż specjalizacyjny z ortodoncji. Zajmuje się nie tylko leczeniem pacjentów, prowadzeniem zajęć ze studentami, ale również kontynuuję pracą dydaktyczno-naukową. Jest autorką wielu publikacji, które często prezentuje aktywnie uczestnicząc w konferencjach. Razem z rodziną wspólnie prowadzi Clinica Ortodontica w Gdańsku-Oliwie, klinikę specjalizującą się w leczeniu ortodontycznym. Należy do Polskiego Towarzystwa Anatomicznego i Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Jolanta Bartoszuk
lic. hig. stom.

Założycielka Dental Trainer. Zafascynowana stomatologią, od wczesnych lat szkolnych ukierunkowana medycznie. W swojej pracy ceni efekt, jakim jest dla niej zadowolenie pacjenta. Profesjonalna, konkretna i bardzo energiczna, przez co od razu zjednuje sobie ludzi. Jola z mistrzowską perfekcją prowadzi szkolenia, co zawdzięcza ogromnemu doświadczeniu zarówno w dziedzinie stomatologii (pracowała z lekarzami wszystkich specjalizacji), jak i pedagogiki (była nauczycielem w szkole policealnej dla higienistek stomatologicznych w Warszawie). Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2009 r. obroniła pracę pt. „Nadwrażliwość zębów – problem czy choroba?” i uzyskała dyplom higienistki stomatologicznej z wynikiem bardzo dobrym. Ukończyła kierunek Zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując tytuł magistra. Stale rozwija się na kursach i szkoleniach i chętnie dzieli się swoją wiedzą współtworząc blog Dent Press.

Karolina Kopciewicz-Kozicka
lic. hig. stom.

Założycielka Dental Trainer. Swoją pracę określa jako życiową pasję i dlatego z chęcią dzieli się z Wami własnymi doświadczeniem i wiedzą. Profesjonalizm, dobrą energię, a także przyjazne nastawienie do świata i ludzi można wyczuć już przy pierwszym kontakcie z Karoliną. Jest spokojną, cierpliwą i niezwykle dokładną osobą, co można z łatwością zauważyć na prowadzonych przez nią szkoleniach. Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2009 r. obroniła pracę pt. „Zdrowie przyzębie – warunkiem zdrowia ogólnego” i uzyskała dyplom higienistki stomatologicznej. W 2011 r. ukończyła kierunek Zarządzanie w ochronie zdrowia, uzyskując tytuł magistra. Karolina w chwilach wolnych szuka sposobów, jak dodatkowo docierać do odbiorców zainteresowanych tematyką stomatologiczną. Jest autorką licznych publikacji w czasopismach stomatologicznych, takich jak: „Magazyn Stomatologiczny”, „Asystentka”, „Higienistka”, a także założycielką i redaktorką bloga Dent Press.

Dominika Jordan
dypl. hig. stom.

Dyplomowana Higienistka stomatologiczna. Na co dzień prowadzi z zamiłowaniem gabinet higieny w elbląskiej klinice stomatologicznej Willa Dentika. Spełnia się w pracy z ludźmi, przywracając im wiarę w siebie poprzez uśmiech. Bogate doświadczenie ciągle rozszerza i doskonali, uczestnicząc w branżowych kongresach, konferencjach oraz szkoleniach. Jej bogate doświadczenie zawodowe, to efekt wieloletniej pracy klinicznej i aktywnej asyście chirurgiczno- implantacyjnej, periodontologicznej i pedodontycznej. Jest częścią zespołu Dental Trainer, gdzie dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia oraz współtworząc bloga. Jej motto to lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

Kontakt

Agnieszka Szymańska: a.szymanska@dentaidpolska.pl, tel. 668-687-834
Julia Janczak: szkolenia@dentaidpolska.pl, tel. 58/345-39-71

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

bislogo

© 2018 – Dentaid Polska | All rights reserved