Jak dbać o dziąsła

Dobry stan dziąseł ma ogromne znaczenie nie tylko w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, lecz także w  zdrowiu ogólnym.

Badania potwierdzają, że osoby z zapaleniem przyzębia są narażone na zwiększone ryzyko wystąpienia chorób serca i/lub cukrzycy, a u kobiet w ciąży zwiększa się ryzyko przedwczesnego porodu lub niedowagi urodzeniowej dziecka.
Dbając o dziąsła nie należy zapominać o przestrzeniach miedzyzębowych, gdyż jest to miejsce gdzie tworzenie płytki bakteryjnej jest ułatwione, ponieważ jest to obszar o utrudnionym dostępie podczas higieny jamy ustnej. Płytka bakteryjna/biofilm  jest przyczyną chorób dziąseł, takich jak zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia, powoduje nieświeży oddech i próchnicę.

W rzeczywistości gromadzenie się biofilmu w obszarze międzyzębowym odpowiada za 77,5% próchnicy i 60% przypadków halitozy w jamie ustnej. Dlatego, jeśli nie czyścimy przestrzeni międzyzębowych, nasza higiena jamy ustnej nie jest kompletna. Aby zapewnić całkowite usunięcie płytki należy przestrzegać prawidłowej techniki szczotkowania i uzupełnić higienę o nici dentystyczne i/lub szczoteczki międzyzębowe oraz płyny do płukania ust.


Rozwiązanie VITIS

  1. Technika szczotkowania: technika Bass jest najbardziej odpowiednia, aby zapobiegać chorobom dziąseł. Umieść szczoteczkę VITIS Ultarsoft pod kątem 45 ° do krawędzi dziąseł, wykonuje ruch drgający. W ten sposób końce włosia szczoteczki wnikają do kieszonki dziąsłowej i skutecznie oczyszczą okolice przydziąsłową.
  2. Pasta do zębów: Do pielęgnacji dziąseł konieczny jest wybór pasty o działaniu antyseptycznym i przeciwzapalnym. Pasta VITIS gingival  z chlorkiem cetylopirydy (środek antyseptyczny codziennego użytku), mleczanem cynku, zapobiega krwawieniu i zwiększa działanie antyseptyczne, prowitamina B5 regeneruje i chroni dziasła oraz fluor wzmacnia szkliwo, aby zapobiec próchnicy zębów.
  3. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych: Nici i taśmy dentystyczne mogą wyeliminować więcej niż 80% biofilmu nagromadzonego w przestrzeniach międzyzębowych i obszarze poddziąsłowm. VITIS oferuje różne rodzaje nici i taśm dentystycznych dla potrzeb każdej osoby. Dobrym rozwiązaniem jest używanie szczoteczek do czyszczenia przestrzeni miedzyzębowych Interprox.
  4. Płyn do płukania ust: Płyn VITIS gingival  wykazuje działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, wzmacnia działanie pasty i utrzymuje działanie aktywnych składników obecnych w preparacie (chlorek cetylopirydyniowy, mleczan cynku) przedłużając ochronę dziąseł.
Udostępnij