Jak dbać o szczoteczkę do zębów

Szczoteczka do zębów to podstawa w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Z tego powodu bardzo ważne jest aby była w dobrym stanie pamiętając, że używasz jej trzy razy dziennie (przynajmniej tak powinno być). Oto kilka zaleceń dotyczących dbania o szczoteczkę do zębów:
Nie udostępniaj swojej szczoteczki nikomu. Może wydać się to oczywiste, ale jest bardziej powszechne, niż nam się wydaje. W ten sposób mikroorganizmy są przenoszone między różnymi użytkownikami, zwiększając ryzyko infekcji.

Po użyciu szczoteczki do zębów, usuń resztki jedzenia i pasty, spłukując dużą ilością bieżącej wody i potrząśnij nią, aby usunąć nadmiar wody. Przechowuj szczoteczkę w pozycji pionowej, używając nasadki, która powinna mieć otwory umożliwiające wyschnięcie szczoteczki. Jeśli szczoteczka nie ma „oddychającej” nasadki ochronnej, wówczas odkładamy szczoteczkę tak, aby  główka nie styka się z główkami szczoteczek pozostałych domowników. Działanie takie zapobiega zanieczyszczeniu szczoteczki do zębów przez bakterie.

Szczoteczkę do zębów wymieniamy przynajmniej co 3 miesiące lub gdy zauważysz pierwsze oznaki zużycia włókien. Wraz z upływem czasu włókna odkształcają się i tracą zdolność do czyszczenia zębów.

Dobrym sposobem, aby wiedzieć kiedy zmienić szczoteczkę, jest robienie tego na początku każdej pory roku. To łatwy sposób aby pamiętać, że nadszedł czas na nową szczoteczkę. Istotne jest, żeby szczoteczkę wymieniać także po każdym przeziębieniu, infekcji gardła czy grypie. W trakcie choroby i szczotkowania zębów, bakterie z jamy ustnej mogą gromadzić się na główce szczoteczki, a następnie prowadzić do nawrotu schorzenia.

Dobra konserwacja szczoteczki sprawia, że ​​szczotkowanie jest bardziej skuteczne, a dzięki temu uzyskasz lepszą higienę jamy ustnej. Biorąc pod uwagę fakt, że szczoteczki do zębów będziesz używać około 300 razy, ważne jest, aby wybrać szczoteczkę wysokiej jakości, która odpowiada Twoim potrzebom. Dlatego VITIS ma szeroką gamę szczoteczek manualnych, dzięki czemu można dobrać do indywidualnych wymogów. A już niebawem asortyment szczoteczek VITIS powiększy się o innowacyjne szczoteczki soniczne VITIS Sonic.

Udostępnij